Žacléřská bílá stopa - trasy pro běžkaře 22.02.2017

22.02.2017 -  po oteplení a deštích trasy beze sněhu , v lese a na některých místech zbytky rozbředléhho sněhu s částečnou stopou.

10.02.2017 -  projeta stopa skustrem pro klasiku na běžky od Köstru, kolem Růžového paloučku, kolem letiště v Bobru a dále projeta stopa skustrem pro klasiku přes Černou vodu do Královce, přes hlavní silnici podél trati na Dvorky a zpět do Černé Vody. Sníh tvrdy zmrzlý, místy ledovka.

07.02.2017 - po víkendovém oteplení a mrholení stopy vymrzlé a částečně vyfoukané. Pro nedostatek čerstvého sněhu nelze skutrem obnovit.

 

01. a 02. 02.2017 - projeto skustrem pro klasiku i skat s válcem od Köstru, kolem Růžového paloučku, kolem letiště v Bobru a dále pro klasiku po hranici přes Boberský přechod na Polák k Tirbaru a přes Černou vodu do Královce, přes hlavní silnici podél trati na Dvorky a zpět do Černé Vody.

27.1.2017 -  projeta stopa skustrem pro klasiku přes Černou vodu do Královce, přes hlavní silnici podél trati na Dvorky a zpět do Černé Vody. Za Černou Vodou je možno si zkrátit cestu přes pole a vyhnout se Královci a Dvorkům. Na otevřených loukách  stopu místy vitr zafoukává sněhem. Dále projeta stopa přes Růžový palouček, Boberské "Letiště, a přístup z ul. J. Jaroše (od kontejnerů).

26.1.2017 -  projeta stopa skustrem pro klasiku na běžky od Köstru, kolem Růžového paloučku, kolem letiště v Bobru a dále po hranici přes Boberský přechod na Polák k Tirbaru. Stopy pro klasiku i bruslení louka za Köstrem, kolem Růžového paloučku, kolem letiště v Bobru. Dále projeta Hadí stezka od Poláku k Hubertusce a dále zpět pod Hubertuskou po Polské straně na Boberský přechod (stopa pro klasiku).

23.1.2017 večer -  kontrola stop na běžkách :-) projeta hadí stezka a ceswta po Polské straně k Boberskému přechodu, Bobr, Růžový palouček a za Köstrem. Stopy zachovalé, v lesích již pocukrované jehličím a větvičkami, na volných prostrasnstvích částečně zafoukáno. Na několika místech poškozeno "blátošlapy" a traktorech.

21.1.2017 večer -  projeta stopa skustrem pro klasiku i skat na běžky od Köstru, kolem Růžového paloučku, kolem letiště v Bobru .
Pro klasiku přes Černou vodu do Královce, přes hlavní silnici podél trati na Dvorky a zpět do Černé vody stopa v dobrém stavu. Za Černou Vodou je možno si zkrátit cestu přes pole a vyhnout se Královci a Dvorkům.

20.1.2017 -  projeta stopa skustrem pro klasiku na běžky od Köstru, kolem Růžového paloučku, kolem letiště v Bobru . Dále přes Černou vodu do Královce, přes hlavní silnici podél trati na Dvorky a zpět do Černé vody. Stopy pro klasiku i bruslení louka za Köstrem, kolem Růžového paloučku, kolem letiště v Bobru. 

Stopa od Tirbaru k přechodu v Bobru projeta na běžkách OK. Od dnešního dne se zdá plně funkční portál www.bilestopy.cz . Trasa vyznačená na portálu odpovídá tomu, co jsem dnes projel. Hezké sklouznutí.

18.1.2017 -  projeta stopa skustrem pro klasiku na běžky od Köstru, kolem Růžového paloučku, kolem letiště v Bobru a dále po hranici přes Boberský přechod na Polák k Tirbaru. Dále přes Černou vodu do Královce, přes hlavní silnici podél trati na Dvorky a zpět do Černé vody. Stopy pro klasiku i bruslení louka za Köstrem, kolem Růžového paloučku, kolem letiště v Bobru. Dále projeta Hadí stezka od Poláku k Hubertusce a dále zpět pod Hubertuskou po Polské straně na Boberský přechod (pouze projeto bez stopaře).

17.1.2017 -  projeta stopa skustrem pro klasiku na běžky od Köstru, kolem Růžového paloučku, kolem letiště v Bobru a dále po hranici přes Boberský přechod. Stopy pro klasiku i bruslení louka za Köstrem, kolem letiště v Bobru. Dále projeto z rozcestníku na Růžový palouček po louce do Černé Vody a dále do Královce.  Další nástupní místo v ul. J. Jaroše za bunkrem. Možné vyjet buď na louku za Köstrem, nebo jet do Bobru ke křížku a najet na louku - letiště v Bobru. 

16.1.2017 -  projeta stopa skustrem pro klasiku na běžky od Köstru, kolem Růžového paloučku, kolem letiště v Bobru a dále po hranici přes Boberský přechod na Polák k Tirbaru. Stopy pro klasiku i bruslení louka za Köstrem, kolem letiště v Bobru. Nástupní místo pro Žacléřáky i v ul. J. Jaroše za bunkrem. Možné vyjet buď na louku za Köstrem, nebo jet do Bobru ke křížku a najet na louku - letiště v Bobru. 

13.1.2017 - pokus projet stopu skustrem - silný vítr stopu okamžitě zafoukal. Projeto od K¨stru na Růžový palouček, kolečko kolem letiště v Bobru a zpět na Köstr. Vzhledem k předpovědi, další pokus až po zlepšení počasí.

10.1.2017 -  projeta stopa skustrem pro klasiku na běžky od Köstru, kolem Růžového paloučku, kolem letiště v Bobru a dále po hranici přes Boberský přechod na Polák k Tirbaru. Dále přes Černou vodu do Královce, na polích místy minimální sněhová pokrývka. Stopy pro klasiku i bruslení louka za Köstrem, kolem Růžového paloučku, kolem letiště v Bobru. Dále projeta Hadí stezka od Poláku k Hubertusce a dále zpět pod Hubertuskou po Polské straně na Boberský přechod (pouze projeto bez stopaře).

Rozšířil jsem na Vaše žádosti možnost nástupu v ul. J Jaroše (za bunkrem) a v Bobru u čp. 96 (naproti křížku na křižovatce z Naháňky do Bobru) a před čp. 28 (za mostkem pod křižovatkou se zrcadlem) .

Na portálu bilestopy.cz vyznačeno částečně (příště snad již bude zaznamenáno kompletní projetí, výpadky signálu operátora).

7.1.2017 -  projeta stopa přes Černou vodu do Královce, na polích místy minimální sněhová pokrývka. Na Letišti v Bobru a některých usecích uválcována  vedle stopy plocha pro bruslení. Stopy pro klasiku i bruslení louka za Köstrem, kolem Růžového paloučku, kolem letiště v Bobru a dále pro klasiku od hranic Boberského přechodu pod lesem na Polák k Tirbaru.

6.1.2017 - jsme projeli skustrem stopy pro klasiku na běžky od Köstru, kolem Růžového paloučku, kolem letiště v Bobru a dále po hranici přes Boberský přechod na Polák k Tirbaru. Pro klasické běžky vyhovující terén, místy s opatrností pro malou sněhovou vrstvu. Trasu částečně projela i rolba od Polských kolegů - letiště v Bobru, kolem růžového paloučku a louka za Köstrem. V pátek jsme odstranili spadlý strom na hadí stezce (z Poláku směrem na Hubertusku). Zároveň byla celá Hadí stezka projeta skutrem a urovnána, trasa určena pouze pro klasiku bez vyříznutí stopy.

Na portálu bilestopy.cz vyznačeno částečně (technický problém správce portálu) .

 

 

 

  2017 01 25 Žacléřská bílá stopa 2

Mapka v plné velikosti 2,5 MB (A3) ve formátu jpg na vyžádání.